Sia Moore - EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2013-2014


Sia Moore, Bosphorus Villa Projesi ile “EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2013-2014” ödüllerinde “Highly Commended Interior Design Private Residence Turkey” ödülünü kazandı.

Sia Moore - European Property Awards Ceremony

Dünyanın en prestijli mimarlık ödülü International Property Awards, tasarım, mimari, iç mimari ve emlak sektöründe ülkelerinin üstün başarı sahibi öncü markalarını bir araya getirir.

Sia Moore - European Property Awards Journal

Afrika, Asya, Suudi Arabistan, Orta ve Güney Amerika, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa bölgelerine uzanan International Property Awards’un kazananları ise alanlarında deneyimli ve uzman mimar jüriler tarafından belirlenir.

Sia Moore - Bosphorus Villa

Lüks villa projesi Bosphorus Villa ile Sia Moore Mimarlık Dekorasyon “EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2013-2014” ödüllerinde “Highly Commended Interior Design Private Residence Turkey” ödülünün sahibi oldu.

Sia Moore - Bosphorus Villa

. İstanbul Boğazı’na nazır konumlanan Bosphorus Villa Projesi, klasik mimariyi geleneksel ve çağdaşın konforunda bir araya getirir. Girişi saray hollerini anımsatan ve Osmanlı hat sanatından desen ve izler taşıyan villa projesi, bünyesinde aydınlık ve geniş bir mekânı ağırlar.

Sia Moore - Bosphorus Villa

Bir Sia Moore tasarımı olan geleneksel Osmanlı motif ve baskı detaylarına, dekorasyonun özgün konsept unsuru olarak yer verilir. Önemli bir çoğunlu kişiye özel ve el yapımı olan mobilyaların neo-klasik tarzına ipekten geleneksel Uşak halı ve kilimleri eşlik eder. Yapay bambu kullanılarak yaratılan yeşil koridor ise bodrum katına ışık ve renk unsurlarını yeniden kazandırır.

Sia Moore - Bosphorus Villa

Bodrum katı, aile üyelerinin birlikte zaman geçirebileceği çocuk oyun salonu ve ev sinema sistemi gibi ortak yaşam alanlarına da ev sahipliği yapar. Ince işçilik detayları ile süslenmiş Geleneksel Türk Hamamı’nda ise Marmara Mermeri’nin yanı sıra el yapımı Türk çinileri kullanılmıştır.

Sia Moore - Bosphorus Villa

İstanbul’un tarihi ve kültürel dokusunun katmanlar halinde açıldığı lüks Bosphorus Villa Projesi; 420 bin metrekarelik alanında, çağdaş ve aydınlık iç mekan tasarımı ile eklektik mimarinin eşsiz bir örneğini ortaya koyar.

Sia Moore - Bosphorus Villa