AFRİKA VE ARABİSTAN'IN EN İYİ MİMARİ VE İÇ MİMARİ GELİŞTİRİCİ ŞİRKETLERİ 2018-2019

2009 yılında mimar Banu Altay tarafından kurulmuş olan Sia Moore, İstanbul-Türkiye merkezli bir çokdisiplinli mimari ve iç dizayn şirketi. Rusya’dan Suudi Arabistan’a, Azerbaycan ve Kıbrıs’tan Fransa ve Libya’ya kadar uzanan bir yelpazede dünyanın her yerinde yüksek profilli ticari ve özel müşteriler Sia Moore’un hizmetlerine başvurmuş durumdalar. Sia Moore’ın bu hizmetleri arasında proje analizi, araştırması, tetkiki ve tasarımı, anahtar teslim projeleri ve 3D görsel tasarımlar, sunum ve de katalog çalışmaları bulunmakta.

Şirketin Süleymaniye-Kuzey Irak’ta gerçekleştirdiği ödüllü özel köy ve misafirhane projesi klasik geleneksel öğelerle modern, konforlu ve pratik bir yaşam tarzını birleştiren bir mimari stile sahip.

Ana projeyi 1500 m2’lik bir alan kaplayan ve de bodrum, zemin katı, birinci kat ve çatı bahçesi olmak üzere dört kattan oluşan bir villa oluşturmakta. Bu ev, geleni gideni olan bir geniş aile ve de VIP ticari kullanım düşünülerek tasarlanmış durumda. Altı odası, dokuz yatak odası, 16 banyosu ve ikisi endüstriyel olmak üzere beş mutfağa sahip. Ayrıca kapalı yüzme havuzu, sauna ve buhar odası, bilardo odası ve ev sineması da mevcut. Yardımcı yapılar arasında bir garaj, soyunma odası, bekçi evi ve de odaları da var.

Ustalıkla bakımı yapılmış bahçeler su öğelerine ve taraçalı alanlara sahip. Bu mekanlar 500’den az sayıda konuk ağırlayacak organizasyonlar ve şirketler için düğün ve konser alanı işlevi görebilmekte.