HOUSE BEAUTIFUL

"Winter 2019-20"

HOUSE BEAUTIFUL "Winter 2019-20"

House Beautiful Winter 2019-20
House Beautiful Winter 2019-20

Kapalı havuz ve Spa alanlarında siyah-beyazın etkili uygulamaları dikkat çekiyor. Tüm ortak alanlar Banu Altay ve ekibi tarafından uygulanmış.

TASARIM DÜNYASININ Salvador Dali'si olarak adlandırılan Marcel Wanders'in Katar'daki dünyaca ünlü oteli Mondrian Doha'nun iç mekan uygulamalan bir Türk mimanın imzasını taşıyor. 1996 ITU metunu olan Banu Altay yenilikçi malzemelerin kullanıldığı, hayal gücünü zorlayan formlar ve desenlerle şekillenen bu muhteşem otelin ortak alanlanındaki mimari uygulamaların dan bahsederken "konik tasarımları ile dünyanın en önemli yıldızlarından biri olan Marcel Wanders'a ait olan bu otelin tüm ortak alanla mimarlık şirketimiz Sia&Moore tarafindan tamamlandı. Bu projede hem mesleki açıdan hem de ürünlerin neredeyse tamamına Türkiye'de üretip ihracatı gerçekleştiren bir kadın girişimci olarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunduğum için gurur duyuyorum" diyor işbirliğinden bahsederken.

Marcel Wanders, 'Humanizmin Çağdaş Rönesansı' olarak tanımladığı tasarım anlayışına dayanarak, şaşırtan projelere imza atan çok cesur bir tasarımcı. Hemen hemen her yeni projesinde tasarım dogmalarına başkaldıran bir duruşu var. Zaman zaman romantik, ama çoğunlukla da gerçeküstü çizgisi olan bu projelerde üstün bir zanaat anlayışı hakim. Mimar Banu Altay da bu gerçeküstü projede başan bir mimari performansında, uygulamalar gerçekleştirmiş

Altay mimari yaklaşımlarından bahsederken "İkonik Mimar Mies Van Der Rohe'nin" Tan ayrıntıda gizlidir sözü bugüne kadar imza attığım her mimari ve iç mekan tasanrımı projesinde bana önemli ölçüde rehberlik etti. Bazen çok önemsiz gözüken bir detay, tüm projeyi baştan yaratabilir Sia&Moore'un hayata geçirdiği saray, malikane ve meclis gibi gösterişli mimari yapıların imalat ve montaj projelerinde de fark yaratan yine bu detaylar oldu," diyor. Geçtiğimiz ay European Property Awards'ta İstanbul Sapanca Hayat Villa projesiyle iki ayrı kategoride ödül alan Mimar Banu Altay "Alanımızda farklı ödüller kazanmak tabii ki gurur verici, ödüller ile tasarımlarımızın ve yaptığımız projelerin takdir edildiği platformlarda yer alıyoruz, böylelikle müşterilerimizin mutluluğu ve bizi bu ödüllere layık gören organizasyonların takdiri ile çıtaya her geçen gün daha da yükseltiyoruz." diye de ekliyor.

Bugüne kadar yaptığı projeler içerisinde çok önemli bir yere oturttuğu Doha Mondrian Otel'deki çalışmalarını ise şöyle anlatıyor:"Açıkçası projelerimizin her biri kendi alanında değerli ve farklı. Her yeni projede o ana kadar olan tüm deneyimlerimizin en iyisini yapmaya çalıştığımızdan, referanslarımız arasında en gurur duyduğumuz işi seçmek inanın zor. Lakin son dönem özelinde bir değerlendirme yapmak durumunda olursak Katar Doha'daki Mondrian Otel'in tüm ekibimizde büyük bir gurur yaşattığımı söyleyebilirim. Marcel Wandersin ikonik tasarımlarını hayata geçirmek, projelerini uygulamak bizler için çok heyecan veren bir süreçti. Projedeki ürünlerin neredeyse tamamını Türkiye'de imal ederek, ihracatçı kimliğimizle de ülke ekonomimize katkı sağlamanın hazzını yaşadığımız bir proje oldu. Otelin imza tasarımı olan lobi alanındaki sonsuzluk merdiveninden otel içindeki Japon-Morimoto Restorandaki bakır avizelere ve Guayubira ağacı kaplamalara kadar birçok uygulama Sia&Moore ekibinin emeği"

TOP Cookie Consent Banner by Real Cookie Banner