EVİNİZE BAHARI TAŞIMAK İÇİN ÖNERİLER

Sia Moore Mimarlık Dekorasyon Kurucu Ortağı Mimar Banu Altay, her ay farklı dekorasyon stillerini, uygulama önerilerini bizimle paylaşıyor.

Baharın gelmesiyle yeşilin ve çiçeklerin, özetle doğanın mutluluğunu evlerimizde hissetmek ve baharın getirdiği pozitif enerjiyi yaşamlarımıza yansıtmak istiyoruz. Sizlere önerim 2017’nin bahar trendlerinden biri olan kelebek motifinin dekoratif etkisinden bolca faydalanmanız olacaktır. “Kelebek etkisi” kavramı olarak adlandırılan Edward N. Lorenz’in teorisine göre “Amazon Ormanları’nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD’de fırtına kopmasına neden olabilir.” Bu teoriye pozitif açıdan bakacak olursak, evinizde renkli kelebekler ile yapacağınız küçük değişiklikler belki de hayatınızda büyük değişimlerin oluşmasına neden olacaktır.
siamoore.com

ZARİF VE NARİN KELEBEKLERİ EVİN HER ODASINDA KULLANMAK İÇİN İPUÇLARI;

Salonunuz için kelebek desenli perdeler, kuş ve çiçek temalı örtüler, dantel motifli yastıklar, uygun renkteki runnerlar ve cam vazolar içinde bahar dalları kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.
Kelebek motifi baskılı duvar kağıtlarını, düz renkler, çizgili dokular ve puantiye desenleri ile kombinleyerek yatak odanızda da kullanabilirsiniz.
Duvar dekorasyonu trendlerinden biri olan el yazısı ve çizimlerle tasarlanan desenleri kelebek motifleri ile zenginleştirip bahar havasını evinize taşıyabilirsiniz.
Kelebek motifi, çocuk odalarını süslemek için de oldukça sevimli bir öğedir. Hayal gücünüzü kullanarak yapacağınız el işi çalışmalar ile çocuklarınız için sıcak ve eğlenceli ortamlar yaratabilirsiniz.
Kelebek formlu dekoratif objeleri doğa temalı tablolar ile birlikte kullanarak mekanlarınızı daha şık hale getirebilirsiniz.
Kelebek formlu dekoratif aynalar da giriş holleri ve yatak odaları için dekorasyonunuzu tamamlayan objeler olacaktır.